Zarejestruj sie
Babble.pl - pomaga kontaktować się z innymi osobami i udostępniać im różne informacje i treści.

dodał(a)


Dzisiaj zajmiemy się hashtagami. Wpis koncentruje na wytłumaczeniu czym one są oraz opisuje ich historię, wzrost popularności i praktyczne zastosowanie w social media marketingu.


 


Co to jest hashtag?

Hashtag jest to słowo poprzedzone znakiem # (znak ten nazywamy hash).
Tak więc przykładami hashatgów będą: #poland #love #selfie #me #babblepl #splecznosc


 


Historia hashtagów

 


1988 - Historia używania znaków # przed słowami, sięga roku 1988 i platformy IRC. Już wtedy znaki te (jeszcze wtedy nie były one nazywane hashtagami) wykorzystywane były do grupowania informacji, zdjęć i wideo na kategorie.


2007- W październiku 2007 roku San Diego nawiedziła fala pożarów. Bloger Stowe Boyd używał hashtagu #sandiegofire do grupowania informacji o pożarach w jego okolicy. To on wymyślił nazwę hashtag.


2009- W lipcu 2009 roku, Twitter oficjalnie wprowadził hashtagi, a każde słowo poprzedzone # stało się hiperłączem, do danej kategorii.


Po co nam hashtagi?

Ok, więc czemu one służą? Jak już pewnie zauważyliście, dzięki nim możemy grupować informacje. Pod hashtagiem #selfie znajdziecie w większości fotki z ręki. Pod hashtagiem #warsaw informacje związane z Warszawą. Oczywiście możemy tworzyć własne hashtagi #mojnowyhashtag #lubiefrytki. Pamiętajcie, że najczęściej korzysta się z angielskich słów. Czyli zamiast #milosc tagujemy #love. Pamiętajcie, żeby nie używać polskich znaków w hashtagach.


Autor: Bartosz Troch

Tagi: Hashtagi, Hashtag
   lubią to!
elektrix
Nie wiedziałem, że segregowanie za pomocą hasztagu jest od 1988, myślałem, że był to wymysł Twittera, no proszę.
  • Grudzień 13, 2015
  • ·
  • Lubię to!
Kod weryfikacyjny